MOBİLYA SEKTÖRÜ, ÜLKEMİZİN YILDIZ SEKTÖRLERİNDEN BİRİSİDİR

TÜRKİYE MOBİLYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI DAVULCUOĞLU: -“MOBİLYA SEKTÖRÜ, ÜLKEMİZİN YILDIZ SEKTÖRLERİNDEN BİRİSİDİR”


Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu, mobilya sektörünün Türkiye’nin yıldız sektörlerinden biri olduğunu söyledi.

Davulcuoğlu, Alfemo mağazasının açılışı için geldiği Siirt’te düzenlediği basın toplantısında, sektörlerle ilgili bilgi verdi.

Avrupa başta olmak üzere Balkanlar, Rusya, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türk Cumhuriyetlerin yıldız ülkesinin Türkiye olduğunu belirten Davulcuoğlu, dernek olarak mobilya sektöründe dünyanın en büyük üçüncü fuarını İstanbul’da düzenlediklerini bildirdi.

Davulcuoğlu, Çin ve İtalya’dan sonra en büyük fuarı düzenlediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu alanda Almanları geçtik. Dernek olarak mobilya sektörünü fuarla desteklemenin yanı sıra tasarım yarışmaları düzenleyerek de destek veriyoruz. Buna engellilere yönelik tasarımlar da dahildir. Mobilya sektörü olarak çevre ülkelerden başlamak üzere bütün dünyaya açılıyor ve markalaşma faaliyetine başlandı. Siirt’te gördüğünüz bir mağazanın bir benzerini Irak, Lübnan, Arabistan, Suriye, Almanya, Fransa, Mısır, Libya ve Nijerya’da görebilirsiniz. Bu anlamda Türk mobilya sektörü her geçen gün büyüyor. 2011 yılının ilk 6 ayında yüzde 18’lik bir büyüme sağladık. Türkiye ihracatında mobilya sektörü önemli bir yer tutuyor.”

Davulcuoğlu, sektör olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yatırım yapmayı planladıklarını da bildirdi.

Yorum yapın